Cseh külügyminiszter: Orbán miatt nem működik a V4
Andrej Babisnak is visszaszólt ezzel Jan Lipavsky.
Andrej Babisnak is visszaszólt ezzel Jan Lipavsky.
Moszkvában járt a miniszterelnök és kísérete, hogy elhelyezzék „a tisztelet virágait” a korábbi szovjet vezető megemlékezésén. Orbán videóban is jelentkezett a látogatásról.
A magyar miniszterelnök csak Gorbacsov temetésére megy Moszkvába.
A miniszterelnök Gorbacsov temetésén vesz részt, vele tart Deutsch Tamás, Schmidt Mária, Orbán Balázs és Kónya Imre is.
Az olasz pártok a választási kampányban az Orbán-rendszerrel riogatják a választóikat.
Két részben közöljük a Heim Péter befektetési szakértővel készített HVG-interjút. Heim az első részében a globális gáz- és olajpiac problémáiról beszélt, a megoldásban szerinte Iránt kulcsszereplőnek kellene tekinteni, mert nélküle nem lehet biztonságos Európa olaj- és gázellátása. Heim elmondta azt is, milyen energetikai üzletek kötik Iránhoz. A mai folytatásban egyebek közt arról van szó, miért nem szerepelt az elmúlt jó pár évben a hazai közéletben, milyen kapcsolatok fűzik a NER gazdasági potentátjaihoz és az orosz oligarchákhoz, milyen hatalmas üzletekben volt szerepe, miért nem szerették a Fideszben, és miért gondolja, hogy Orbán Viktor ugyanazt a gazdaságpolitikát vitte, mint anno Gyurcsány Ferenc, és Magyarország gazdaságát a katasztrófa szélére vezette.
Megállapították, hogy Magyarországon nem lesz energiahiány: van és lesz gáz, áram, fűtőanyag.
Mi tartja hatalmon Orbán Viktort? Van-e ideológiája a rendszerének, és van-e víziója? Meddig szabad ölelkezni az oroszokkal? Vannak-e morális határok? A Nemzeti Együttműködés Rendszerének egyik kedvenc ideológusa volt a vendégünk videós podcastunkban, amelyben világképek csapnak össze, és kiderül, mekkora véleménykülönbségek vannak NER-en belül és azon kívül a világról, a politikáról, hatalmi praktikákról, a média szerepéről.
A lap szerzője szerint Orbán Viktor rendszere a leggyengébb láncszem, miközben a nyugati szövetség próbál megoldást találni a második világháború óta legnagyobb fegyveres válságra.
Délelőtt még nyaralós ingben, szakállasan és otthonról posztolt képet a miniszterelnök, délután már az irodájából – ezen a képen már egészen máshogy néz ki.
Választási programja ezúttal sem volt a kampányban a Fidesznek, ígérete viszont igen. Egy kivétellel mindet meg is szegte. Mérlegen az ötödik Orbán-kormány első száz napja. Mi jellemzi leginkább ezt az időszakot: csalás és ámítás, sodródás vagy sikeres válságkezelési stratégia? Döntse el az olvasó, szavazzon a cikk végén!
Az eseményt szervező alapítvány vezetője kitérő választ adott, amikor a Népszava rákérdezett a dátumra.
Újabb fotó került nyilvánosságra a nyaraló Orbán Viktorról. A miniszterelnök egy étteremben fotózkodott a pincérekkel, a nyaralás végére jó nagy lett a szakálla.
Lannert Judit oktatáskutató szerint nem visz előre az a számháború, hogy hány pedagógus hiányzik a rendszerből. Legalább ugyanilyen fontos kérdés az, hogy a rendszert jól alakították-e ki. A rövid válasz az, hogy nem, viszont nem mindenért Orbán Viktor a hibás. Lannert szerint a szülők jelentős része sem tudatos, a legfontosabb számukra az, hogy a gyerekük legyen valahol, amíg ők dolgoznak. Éppen ezért véli úgy a szakember, hogy nagyon sokáig lehet "fékezett habzással" működtetni az oktatást.
A tengerentúli konzervatívok nagyjából a múlt század eleje óta ellenségesen viszonyulnak saját demokráciájukhoz, ezért pártolnak külföldi autokráciákat. Putyint a Krím lerohanásakor még erős vezetőnek titulálták, csak most fordultak el tőle, de ettől még továbbra is ünnepelnek egy-egy külföldi tekintélyuralmi vezért. Orbánban nincs semmi különleges, csak most ő van soron – írja Jacob Heilbrunn, a kéthavonta megjelenő külpolitikai folyóirat, a National Interest főszerkesztője.
Az újságíró szerint Orbán szándékosan piszkál, ez hozzátartozik a politikai stílusához.
Képes-e megfordítani Orbán Viktor a magyarok egyelőre bivalyerős Európa-pártiságát? Épp az ellenzék ad apropót, hogy megpróbálja.